4.1 C
Raseiniai
2024 / 04 / 25

Nuo gręžinio iki buteliuko: kaip vanduo patenka ant mūsų stalo?

Ar jau skaitėte?

Lietuva viena iš nedaugelio Europos ir pasaulio šalių, apsirūpinusi požeminiu vandeniu, kurį galima gerti tiesiai iš čiaupo. Tačiau kur kas didesnis lobis slypi ir natūraliuose gręžiniuose, iš kurių trykšta mineralais praturtintas vanduo, naudingas ne tik troškulio mažinimui, bet ir sveikatos palaikymui. Visgi, kad jis patektų ant mūsų pietų stalo, tenka praeiti nemažą kelią, ypač, jog vanduo liktų nepakitęs ir išlaikytų visas savo naudingąsias savybes.

- Reklama -

Jau šį sekmadienį „Lietuvos ryto“ televizijos eteryje startuoja nauja laida „Gyvenimas versle“, kurioje uždangas į nematomą savo veiklų pasaulį praskleis šalyje puikiai žinomi prekiniai ženklai. Nors žodyne žodis „verslas“ apibūdinamas kaip veikla, suteikianti pirkėjams prekes ir paslaugas, tačiau iš tikrųjų už to slypi kur kas daugiau. Už kiekvienos sėkmingos verslo istorijos yra žmonės, nuolatiniai sprendimai ir iššūkiai, su kuriais tenka susidurti vystant savo mylimą veiklą.

Premjerinėje laidoje laukia apsilankymas „Birštono mineralinių vandenų“ gamykloje, iš kurios į parduotuvių lentynas, o iš ten – į mūsų namus, atkeliauja visiems puikiai pažįstamas vanduo, pažymėtas „Akvilės“ prekės ženklu. Dzūkijos miškų globojamas, 100 mln. metų senumo siekiančiose kvarteto uolienose 50 metrų gylyje aptinkamas natūralaus mineralinio vandens gręžinys dovanoja mineralinių medžiagų ir elektrolitų prisotintą vandenį, kuris ypatingos technologijos dėka yra išpilstomas visiškai nepakitęs.

„Viskas prasidėjo nuo ypatingo vandens, kurį mes turime miškuose, apsaugotuose Dzūkijos nacionalinio parko. Todėl čia ir atsirado ši gamykla, nes natūralus mineralinis vanduo gali būti išpilstomas tik ten, kur jis yra išgaunamas. Mineralinė sudėtis, kuri yra parašyta ant etiketės, negali kisti. Dažnai mūsų klausia, ar mes pridedam kažką, ar kažką išimam, bet mes su vandeniu nieko negalime daryti ir apsaugom, kad jo nesugadintume pakeliui, kad toks, koks jis yra po žeme, toks jisai būtų ir ant stalo“, – laidoje pasakos „Birštono mineralinių vandenų“ direktorė Aistė Pranckuvienė.

Prieš daugiau nei dešimtmetį Aistės šeimos draugai hidrogeologai tyrinėjo apylinkių požeminius vandenius ir atradę dabartinį „Akvilės“ gręžinį, jį įvardijo kaip puikios sudėties natūralų mineralinį vandenį, tad moteris, dar būdama studentė, įkūrė įmonę, įsigijo gręžinį, o vėliau, gavusi patirties tarptautinėse įmonėse, pasiraitojo rankose ir pati ėmėsi verslo.

„Šis vanduo neturi nitratų ir nitritų. Mineralai susibalansuoja taip, kad vanduo būtų šarminis, kurio pH 8,0. Su tokiu vandeniu mes galime pagreitinti rehidrataciją, greičiau galime atgauti prarastus skysčius. Žinoma, žmonėms, kuriems sudėtingiau gerti vandenį, galima rinktis gazuotą. Vienintelis skirtumas, lyginant gazuotą su negazuotu, jog negazuotas išlaiko savo šarminę pusę, o gazuotas jau eina į rūgštinę pusę, nes angliarūgštė duoda vandeniui rūgšties“, – teigs A. Pranckuvienė.

- Reklama -

Nepakankamas vandens kiekis gali būti greito senėjimo, nuovargio, prasto regėjimo, galvos skausmo, noro užkandžiauti, silpnų plaukų, sausos odos bei lūpų priežastis. Kalbant apie pakankamą vandens kiekį, tai yra gana individualu: suaugusiam žmogui, kuris sveria 60 kg rekomenduojama išgerti 2 litrus kasdien, tačiau sportuojantiems, būnantiems kaitroje, šildomoje patalpoje ar net laukiantis vaikelio, norma gali pakilti iki 2,5 ar net 3 litrų.

Namų jaukumą kuriančios detalės

Tinkamai parinkta namų tekstilė gali papuošti ir pagyvinti bet kokį interjerą, tačiau kaip išsirinkti, kai nuo gausos raibsta akys, o mados keičiasi itin greitai? Prieš 27-erius metus „IKS forma“ buvo mažutėlaitė parduotuvėlė Klaipėdoje, tačiau įdedant daug širdies bei darbo, šiandien tai erdvūs didmeniniai sandėliai bei trys stilingi salonai didžiausiuose šalies miestuose.

„Kiekvienas interjeras, kaip ir kiekvienas klientas yra skirtingas, todėl ir tas galutinis produktas niekada nebus toks pats, nerasite vienodų užuolaidų, net jei ir audinys bus tas pats, tai skirsis pasiuvimo modelis, parinktos juostelės. Kasmet turime perliukų, kai objektas reikalauja labai daug pastangų, bet galutinis rezultatas džiugina širdį. Didelis projektas buvo įgyvendintas ir Rumunijoje, Bukarešto mieste esančiame viešbutyje „The Marmorosch“. Tai buvo didelis galvos skausmas, nes objektas už 1800 km, o didžioji dalis viešbučio kambarių buvo 4,5 metrų aukščio. Pasiūti tokio ilgio užuolaidas, kurios eitų palei grindus – nemenkas iššūkis, o ir kiekvieną audinio siūlę reikia įsivežti jau teisingai pasiūtą, nes ten vietoje negali taisyti užuolaidų“, – įmonės istorija laidoje dalinsis projektų vadovė Laura Žiulytė.

Neretai įsirenginėjančiam savo namus ar siekiančiam atnaujinti jau turimą interjerą, jį pagyvinant naujomis užuolaidomis, apsisuka galva nuo audinių spalvų ir tekstūrų gausos. Tačiau čia į pagalbą visad skuba profesionalūs salono konsultantai, o šių dienų užuolaidų mados atsižvelgia ne tik į grožį ir estetiką, bet ir ekologiją bei tvarų gyvenimo būdą.

„Kiekvienam klientui daliname skirtingus patarimus, nes atsižvelgiame į turimus poreikius ir įsivaizdavimus, kaip užuolaidos turi atrodyti kabančios jo namuose, kokios yra grindys, kokios sienos, kokia baldų ar tapetų spalva. Viso to išsiklausinėję galime pasiūlyti sprendimą. Užuolaidų tendencijos šiai dienai krypsta į tvarumą, audiniai yra gaminami iš perdirbtų audinių ar net perdirbtų plastikinių butelių“, – laidoje pasakos pašnekovė.

„Gyvenimas versle“ – tai laida, kurioje laidos vedėja Dovilė Urbanaitė pristatys ir atskleis šalyje veikiančių įdomiausių, populiariausių bei netikėčiausių verslų istorijas. Lietuva koja kojon žengia su pasauliniais inovacijų pokyčiais ir savo šalyje turi būrį kūrybingų, sumanių ir savo sritį išmanančių verslininkų, kurie suburdami profesionalias komandas gali didžiuotis atradę raktą į verslo sėkmę. Apie visą tai, jau nuo spalio 2 d., kiekvieną sekmadienį, 10:30 val., tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.

TOP naujienos

Kovo 6-oji, šeštadienis, rekomenduojami virtualus renginiai

Kovo 6-oji, šeštadienis, 10 savaitė. Saulė teka 6.56 val., leidžiasi 18.05 val. Dienos ilgumas 11.09 val. Mėnulis (delčia). 10 įdomių faktų apie loterijas » Vardadieniai: Gerasimas, Karigailė, Koletė, Norvilas,...

Pirtininkės patarimai: ko reikėtų vengti ir ką rekomenduojama valgyti einant į pirtį

Šiandien – Šeimos pirties diena. Ši šventė kasmet minima pirmąjį rudens Lygiadienio šeštadienį. O diena pasirinkta ne veltui – nuo pat senovės pirtis dažniausiai...

Lapkričio 24-oji, orai, horoskopas

Lapkričio 24-oji, antradienis, 48 savaitė. Saulė teka 8.06 val., leidžiasi 16.03 val. Dienos ilgumas 7.57 val. Mėnulis (priešpilnis). Vardadieniai: Gerardas, Krizogonas, Mantvilas, Tvirmantė, Žybartė. Šios dienos orai: Šiandien daug kur...

Per dvi dienas iš anksto balsavo daugiau kaip 78 tūkstančių rinkėjų

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad per dvi išankstinio balsavimo dienas iš viso balsavo apie 78,4 tūkstančio rinkėjų. VRK duomenimis, tai yra 3,29 procento nuo...

Patiekalai iš morkų užtikrina sveiką mitybą (receptai)

Morkos šaltuoju metų laiku sulaukia didesnio dėmesio ne vien dėl to, kad kiekvienam sniego seniui reikia nosies. Šios daržovės yra puikus skaidulų, vitaminų ir mineralinių medžiagų šaltinis, todėl labai naudingos sveikatai. Pasak maisto gamybos...

Horoskopai vasario 19 dienai

AVINASGalite patirti neigiamų emocijų bendraudamas su vyresniaisiais giminaičiais. Tiesa, nesutarimai bus laikini ir nesunkiai užglaistomi. Vakaras turėtų būti šaunus, pailsėsite ir emociškai, ir fiziškai. Sapnų reikšmės JAUTISPasistenkite užimti atidaus, bet pasyvaus stebėtojo poziciją. Tik ne televizoriaus DVYNIAIVanduo...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS