Pastarosiomis dienomis Lietuvoje fiksuojami itin dideli sukčiavimo atvejai, kai apgaulės būdu iš žmonių išviliojamos didelės pinigų sumos. Per savaitę sukčiai iš gyventojų išviliojo net 105 tūkst. eurų, o didžiausias praradimas užfiksuotas Vilniaus apskrityje, kur 72 metų moteris prarado 78,5 tūkst. eurų.
Sukčių apgaulės būdas
Sukčiai veikia prisistatydami kaip įvairių įstaigų darbuotojai – dažniausiai teigdami, kad yra „Google“, banko ar net policijos atstovai. Skambindami telefonu, jie bando įtikinti aukas, kad jų sąskaitoms kyla grėsmė, todėl reikalauja skubiai pateikti prisijungimo duomenis arba pervesti pinigus į „saugias“ sąskaitas.
Vilniaus atvejis – didžiausias nuostolis
Spalio 23 d. į Vilniaus policiją kreipėsi 72 metų moteris, kuri nuo spalio 17 iki spalio 23 buvo suklaidinta telefoninių sukčių. Jie, prisistatę „Google“, banko ir policijos darbuotojais, išviliojo 78,5 tūkst. eurų. Šis sukčiavimo atvejis – vienas iš didžiausių fiksuotų Vilniaus apskrityje šiais metais. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl labai didelės vertės svetimo turto pasisavinimo apgaule, už kurį gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.
Sukčiavimo atvejai Klaipėdos apskrityje
Klaipėdos apskrityje taip pat užfiksuoti panašūs sukčiavimo atvejai. Spalio 25 d. 52 metų vyras pranešė, kad nuo spalio 14 iki spalio 21 dienos, jam telefonu skambinę nepažįstami asmenys išviliojo 16,5 tūkst. eurų, prisistatę JAV technologijų kompanijos „Google“ ir banko darbuotojais. Tą pačią dieną 87 metų moteris prarado 10 tūkst. eurų, kai sukčiai, skambindami telefonu ir atvykę į namus, išviliojo pinigus apgaulės būdu.
Policijos įspėjimai
Policija nuolat primena gyventojams, kad įtartini skambučiai iš nepažįstamų asmenų, prisistatančių įvairių institucijų atstovais, yra pavojingi. Niekada nereikėtų atskleisti savo asmeninių duomenų, banko sąskaitų prisijungimo kodų ar pervesti pinigų pagal nepažįstamų žmonių nurodymus.