6.1 C
Raseiniai
2024 / 04 / 19

Psichologė pataria: kaip išvengti vaikų keliamų scenų apsipirkinėjant?

Ar jau skaitėte?

Krentantis ant žemės ir garsiai rėkiantis vaikas parduotuvėje – dažna tėvų baimė. Tačiau didelės vaikų užgaidos gali ne tik iššaukti nemalonias situacijas viešumoje, bet ir išbalansuoti santykius šeimoje. Tad vaikų psichologė paaiškina, kaip elgtis, kai vaikų norai „prispaudžia prie sienos“ ir kertasi su šeimos finansiniais sprendimais. 

- Reklama -
 

Skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės „Credit24“ Klientų patirties valdymo vadovė Donata Stoškuvienė įspėja, jog bendravimas su vaiku apie pirkinius – būtinas.

„Nors vaikų norus visada norisi patenkinti ir ypač skaudu būna negalėti to padaryti, visgi pastovūs net ir maži pirkiniai gali tapti finansinę šeimos situaciją apsunkinančių išlaidų priežastimi. Liūdniausias pavyzdys – kai tėvų nesugebėjimas susitarti ir su vaiku išspręsti jo užgaidų klausimo priverčia atsisakyti išties reikalingų išlaidų ar net joms atskirai skolintis. Tačiau suvaldyti tokias situacijas be barnių nėra lengva, todėl norime pasidalinti specialistės patarimais, kurie gali padėti išvengti nesutarimų ir nereikalingų finansinių problemų“, – teigia D. Stoškuvienė.

Scenų priežastis – ne nuoširdūs norai, o nuovargis

Vaikų psichologė Monika Skerytė-Kazlauskienė tikina, kad dramos ar scenos parduotuvėse – nėra stipraus noro išraiška. 

„Dramas vaikai kelia kai jie būna pavargę, nepavalgę, pikti ar suirzę. Dovanų noras ar scenos parduotuvėse dažnai kyla iš nuovargio ar noro gauti tėvų dėmesio, todėl reikėtų atkreipti dėmesį į ryšį su vaiku. Jei nuolat pirksite dovanas užuot daugiau dėmesio skyrę vaikui, scenos niekur nedings“, – pataria vaikų psichologė. 

Dramos parduotuvėje? Pakeiskite aplinką

- Reklama -

Jei su vaiku imate nesutarti parduotuvėje, psichologė rekomenduoja palikti pykčio erdvę.

„Jei matote, kad vaikas krenta, ima rėkti ir niekaip negalite užmegzti su juo pokalbio – palikite parduotuvės erdvę, išeikite iš situacijos“, – teigia M. Skerytė-Kazlauskienė. 

Specialistė pataria – palikus ginčo aplinką, kalbėkite su vaiku, bandykite išsiaiškinti, kodėl panašios problemos kyla. Atsižvelkite į vaikų norus, tačiau jų nebūtina tenkinti kiekvieno apsilankymo į parduotuvę metu. 

Aptarkite apsilankymo parduotuvėje taisykles

M. Skerytė-Kazlauskienė pastebi jog viešų vietų lankymo taisyklių sudarymas galėtų padėti geriau išsiaiškinti vaiko norus. 

„Susitarkite, kaip elgiatės parduotuvėje ar viešoje vietoje. Supažindinkite vaiką su pirkinių planavimu – kartu renkite pirkinių sąrašą, duokite limitą, iki kokios sumos pirkti galite nesuplanavę“, – sako vaikų psichologė. 

Specialistė primena, jog vaikai iki septynerių metų dažnai nori visko, ką tik mato. Todėl pirkinių planavimas ar išlaidų limitai gali ne tik padėti išvengti scenų parduotuvėse, tačiau ir užmegzti pokalbį apie finansus.

Kalbėkitės ne tik prasidėjus ginčui

Vaikų psichologė tikina – geriausias konfliktų sprendimo būdas yra pokalbis su vaiku. Svarbiausia prisiminti, jog krizės ištinka kiekvieną šeimą. 

„Pasikalbėję su vaiku, nepamirškite reaguoti jo norus, stenkitės daugiau bendrauti ir klausyti. Svarbiausia ištikus krizei nepasiduoti vaiko emocijoms, nes būtent pasiduodami sukeltai isterijai išmokome vaiką zyzti ir neigiamai reaguoti. Visuomet siūlykite pasitarti ir šnekėkite su vaiku“, – pataria M. Skerytė-Kazlauskienė. 

 

TOP naujienos

Lietuvos verslo atsparumas lėtėjimui: reikia stiprinti imunitetą

Naujausi Lietuvoje veikiančių įmonių finansiniai rodikliai rodo, kad verslas pasirengęs galimam ekonomikos sulėtėjimui, tačiau kai kuriems sektoriams reikia nuosekliau valdyti riziką ir pasirūpinti finansine...

„Maxima“ kaukes dalins nemokamai visose savivaldybėse, kuriose paskelbtas karantinas

Vyriausybei trečiadienį paskelbus karantiną dar dvylikoje savivaldybių, lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ visą šį laikotarpį apsiperkantiems šiuose regionuose esančiose parduotuvėse, nemokamai suteiks vienkartinę apsauginę veido...

Morkų ir pastarnokų mišrainė – vitaminų šaltinis už 4 eurus: tiks tiek garnyrui, tiek užkandžiui

Kai žiemą nebeturime žalumynų bei įprastų šviežių daržovių, metas atsigręžti į šaknines – jos pigios, lengvai paruošiamos, sočios ir sveikatai palankios. Tad daugiau išsivirus...

Pigiau nebūna: pasižvalgykime į estus – štai ką jie skanaus, nebrangaus ir įdomaus ruošia iš šprotų

Kas šauna galvon, kai išgirstate žodį „Estija“? Daugelis tikriausiai pagalvoja apie Talino senamiestį, idiliškas šalies salas ir... šprotus. Estija nuo seno jais garsėja, o...

Lapiniai kopūstai – neseniai išpopuliarėjusi daržovė: kodėl tai supermaistas? (pigios vegetariškos lazanijos receptas)

Nors lapiniai kopūstai, dar vadiname kale, šiuolaikinėje kulinarijoje išpopuliarėjo ganėtinai neseniai, jų panaudojimo istorija maisto gamyboje siekia dar senovės laikus. Lapiniai kopūstai pradėti auginti rytinėje Viduržemio jūros dalyje ir Mažojoje Azijoje daugiau kaip prieš...

ORAI: Sekmadienį gilus Atlanto ciklonas lems vėjuotą ir darganotą dieną

Šiandien daugelyje rajonų krituliai, vyraus lietus. Vėjas pietų, pietvakarių, 9–14 m/s, daug kur gūsiai 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra 1–6 laipsniai šilumos. Sausio 16 d. vietomis nedideli krituliai, vyraus lietus. Vėjas naktį ir rytą pietvakarių, 9–14...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS